Starostlivosť o kameň

Čistič kameňa

Pre dôkladné vyčistenie kameňa od stavebných nečistôt. Odstraňuje vrstvy voskov a čističov kameňa, slabý cementový povlak, znečistenie olejom alebo tukom, škvŕn od popola alebo téru, tak ako zbytky umelohmotných farieb a omietok zo všetkých prírodných a umelých kameňov, ako mramoru, intravenóznu, terca, žuli, tehlových a stodesiatich, dlaždíc, jemné kamenivo.

Odstraňovač cementových škvŕn

Silný čistič na odstraňovanie omietky, zbytkov vápna, cementových povlakov a škvŕn na dlaždiciach, žuli, tehlových a stodesiatich. Nevhodné pre pieskovec a iné kamene, ktoré sú chúlostivé voči kyselinám!

Odstraňovač hrdze

Pre bezproblémové odstraňovanie hrdzavých škvŕn u prírodných a umelých kameňov, ktoré sú odolné voči kyselinám. Nevhodné pre pieskovec a iné kamene, ktoré sú chúlostivé voči kyselinám!

Odstraňovač vosku

Pre bezproblémové odstránenie téru, bitumú a farieb. Odstraňuje i silné vrstvy voskov. Odstraňuje bezproblémovo fluáty a leštidlá prírodných a umelých kameňov.

Anti – mach

Odstraňuje dôkladne a bezproblémové prírodné nánosy, mach z náhrobných kameňov, chodníkov a iných kamenných plôch z mramoru, žuly, betónu a podobných prírodných kameňov. Jednoduché používanie pomocou 500ml rozprašovača.

Odstraňovanie oleja a tukov

Krémová, ľahko sa nanášajú ca pasta s absorpčnými prostriedky na odstraňovanie tukových, olejových a voskových miest vďaka použití tesniacich prostriedkov zo všetkých prírodných a umelých kameňov.

Impregnácia kameňa

Obsahuje vysoko hodnotné siloxany. Výrobok sa dostane hlboko do kameňa, urobí z neho kameň vodu odpudzujúcu, bez porušenia unikania vodných par. Ochraňuje fasády proti prudkým lejakom, necháva vodu odperliť a zároveň pôsobí odpudivo proti nečistotám.

Zvýrazňovač farebných odtieňov

Špeciálna impregnácia, ktorá pôsobí odpudivo proti vode a nečistotám, zároveň prehlbuje farebné odtiene kameňov. Výrobok odolný voči počasiu s dlhodobým účinkom pre vnútro i vonkajšok. Vytvára „mokrý efekt“ bez leskov. Predovšetkým sa hodí pre drsné a savé prírodné a umelé kamene.

Prehlbovač farebných odtieňov

Výrobok odolný voči poveternostným podmienkam a dlhotrvajúcim pôsobením vnútri i vonku. Vhodný predovšetkým pre prehlbovanie farebného odtieňu tmavých kameňov ako nero assoluto, Impala čierna a galaxy. Prekrýva škrabance a trhliny a prepožičiava kamenným povrchom homogénny obraz. Predovšetkým pre jemné brúsené a leštené povrchy kameňov.

Údržba kameňa

Prostriedok na údržbu s leskom obsahujúci vysoko hodnotné vosky a umelé pryskyrice na ochranu prírodných a umelých kameňov. Nechá sa dobre vyleštiť a pri potrebe jednoducho obnoviť. Rýchlo schnúci.

Tripple Effect

Sprej pre každodennú údržbu s čistiacim a ochranným účinkom. Odpudzuje vodu a mastnotu. Vhodné pre parapety, stoly, kuchynské pracovné dosky atď. Bezproblémové použitie v oblasti potravinárstva (preskúšané LGA Nürnberg).

Protisklz

Vysoko účinná, vodnatá zlúčenina anorganických zmesí, splňuje triedu bezpečnosti proti sklzu R9. Vytvára protisklzové pôsobenie na hladkých leštených alebo glazovaných plochách, predovšetkým na žule, opuce, iných tvrdých kameňov, keramických dlaždiciach a smaltovaných plochách vo vnútri i vonkajšom prostredí. Využitím Protisklzu R9 splňujú povrchy spravidla požiadavky podľa bezpečnosti proti skĺznutiu podla DIN 51130 a BGR 181 (skôr ZH 1/571 – trieda ochrany proti sklzu R9) tak ako smernice pre bezpečnosti povrchu (OSHA/ADA). Lesk kameňa a krása kameňa zostávajú zachované. Dodatočná impregnácia a anti-škvrnou super alebo prehlbovanie farebného odtieňu neznižuje triedy bezpečnosti proti skĺznutiu R9.